Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

3 mijë e 571 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ditëve të fundit vërehet një rënie e lehtë e rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë. Megjithatë, numri vazhdon të mbetet ende shqetësues.


Vetëm gjatë ditës së premte, pozitivë me COVID-19 rezultuan 162 persona, ndërsa 10 persona humbën jetën.

Deri më tani numri total i rasteve pozitive është 12.168 raste nga 46.452 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 448 raste të vdekjeshttps:

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 220 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 8.149 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3571

Comment here