Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

4 mijë pushues kosovarë kanë hyrë sot në Shqipëri

Radhë të gjata ka pasur në orët e para të mëngjesit të sotëm në pikën kufitare të Morinës


Kosovarët do t’i shfrytëzojnë edhe ditët e fundit me diell të këtij sezoni veror, ndaj në fundjavë ka më shumë fluks për të ardhur në bregdetin shqiptar.

Fax News  njofton se rreth 4.000 shtetas janë futur në Shqipëri vetëm për 2 orët e para të mëngjesit, nga 05:00 deri në 07:00.

Policia kufitare e Morinës po punon me të gjitha kapacitet e mundshme, aktualisht situata duket e qetë.

Comment here