Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

A do të jetë pjesë e partisë së Vjosa Osmanit, përgjgjet Shpend Ahmeti

Figura të ndryshme politike të vendit, janë përfolur se do t’i bashkohen inicitivës së re të Vjosa Osmanit.


Në mesin e emrave të ndryshëm është përfolur të jetë edhe i pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Mirëpo njëjti në një prononcim për IndeksOnline ka mohuar zërat se edhe ai do të jetë krahë i Osmanit.

“Nuk është e vertëtë”, ka thënë ai shkurt për IndeksOnline. I pyetur se në rast se pranon një ftesë për t’iu bashkuar partisë së re, ai është përgjigjur:

“Nuk do të bëhem pjesë e asnjë partie”, ka theksuar prerazi Ahmeti.

Ndryshe, Osmani po bëhet gati për formimin e partisë së re, dhe se aktualisht është në bisedime me emra të ndryshëm

Comment here