Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ambasadori gjerman në Greqi poston për Ali Pashën, grekët: Është provokim, jep dorëheqje

Ambasadori i Gjermanisë në Greqi, Ernst Reichel, postoi në rrjetet e tij sociale Ali Pashë Tepelenën duke shkruajtur se ai ishte udhëheqësi i Janinës, i cili u rebelua kundër Perandorisë Osmane, u vra dhe u preu kokë, pasi ëndërroi të krijonte një shtet të pavarur në rajon.


Një postim i tillë u prit me reagime të shumta nga qytetarët grekë, të cilët e quajtën provokim.

Comment here