Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Besa Gaxheri e LDK-së kritikon Kurtin: Abstenoi nga detyra

Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri, ka kritikuar kreun e VV-së, Albin Kurti, se për kalkulime politike ka rrëzuar partneritetin qeverisës me LDK-në.


Ajo thotë se Kurti gaboi kur veproi në atë mënyrë.

“Lideri i VV-së abstenoi nga detyra. Të gjithë duhet ta dijmë për Kosovën kemi përgjegjësi dhe askush s’mund ta detyrojë sot që të pranojmë gjëra që nuk duhet t’i pranojmë. Nuk është dashur të tërhiqet Kurti nga përgjegjësitë e veta”, tha Kurti në TV Dukagjini

Ajo tha se VV ka bërë kalkulime të sakta për t’u tërhequr nga qeverisja, por sipas saj ajo që ka ndodhur është gabim total.

Comment here