Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Brenda një jave mbi 1200 persona e mposhtën koronavirusin në Kosovë

Ndonëse në vendin tonë po shënohet ende numër i lartë i personave të infektuar, ditëve të fundit, edhe ata që janë shëruar nga koronavirusi kanë qenë të shumtë. Brenda një javë, në Kosovë nga koronavirusi janë shëruar 1285


Sipas shifrave të IKSHPK’së, këto ditë në Kosovë po vërehet ulje e rasteve të reja me koronavirus dhe shtim i atyre që po shërohen.

Në komunikatat e publikuara në rrjete sociale, vërehet se brenda një javë 1285 persona e kanë mposhtur koronavirusin

Që nga muaji mars kur u paraqit rasti i parë me koronavirus në vend janë shëruar gjithsej 7343 persona, ndërsa raste aktive janë 3792.

Kurse, nga Covid-19 kanë humbur jetën 410 persona, shumica prej këtyre gjatë tre muajve të fundit.

Comment here