Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Delegacioni kosovar niset pa unitet për në Washington

Edhe pse në vazhdimësi është kërkuar uniteti politik para takimit në Uashington, një gjë e tillë nuk po ndodh.


Partitë opozitare kanë refuzuar ftesën e kryeministrit Hoti për t’u bërë pjesë e ekipit dialogues.

Në zyre të tyre, erdhi një letër nga shefi i qeverisë.

Lëvizja Vetëvendosje u ftua nga kryeministri Avdullah Hoti, që të dërgoi një përfaqësues në delegacionin që udhëton për në Washington.

Comment here