Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit për ditët e ardhshme

Ditët e fundit të verës mbi vendin tonë parashihet të karakterizohen me temperatura të larta.

Një valë e të nxehtit nga Afrika Veriore do të sjellë këto ditë të fund gushtit temperatura maksimale deri në 33-35 gradë Celsius

Nga data 1 shtator, kur fillon stina e vjeshtës meteorologjike, do të kemi një ndryshim të situatës sinoptike. Me depërtimin e fushave të presionit të ulët nga Atlantiku pritet rënie e theksuar e temperaturave dhe mundësi për reshje shiu.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje të ndjeshme mbi vlera mesatare për këtë periudhë kohore. Minimalet do të lëvizin nga 12 deri në 16 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 29 deri në 35 gradë Celsius.

Comment here