Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Dionit nga Gjilani që vuan nga leukemia i duhen veç edhe 300 euro për ta dërguar në Turqi për shërim

Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit.


Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro, njofton Klan Kosova. Ndërsa sipas familjarëve tani iu nevojitet grumbullimi edhe i 300 eurove.

Llogaria Bankare është në emrin e nënës së Dionit, (Zade Gashi).

IBAN: XK05 20-32-0001839572-59

Swift Code: TEBKXKPR

Numri i telefonit: 049 552 527

Comment here