Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Drejtori i SHSKUK’së jep një lajm të mirë në kohë pandemie

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të SHSKUK’së, Valbon Kraniqi ka thënë se nga nesër pacientët nuk do të presin më për kryerjen e Rezonancës Magnetike


Krasniqi përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se përkundër pandemisë, është arritur të eliminohet lista e pritjes.

Postimi i plotë:

S’KA MË LISTË TË PRITJES PËR REZONANCË MAGNETIKE.

Nga neser pacientët nuk do të presin më për kryerjen e Rezonancës Magnetike.

Edhe përkundër fokusit në pandeminë COVID-19, me angazhimin menaxherial dhe profesional të stafit të Radiologjisë është arritur të eliminohet në terësi lista e pritjes.

Comment here