Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Edhe vajza e Trump flet për marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë: Urime për progresin historik

Vajza e Presidentit amerikan Donald Trump, Ivanka, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjeve të sotme në Shtëpinë e Bardhë.


Ajo e ka cilësuar historike ujdinë e arritur sot, njofton Klan Kosova.

”Përgëzime RobertcObrien&Jared Kushner për progresin e sotëm historik – normalizimin e lidhjeve ekonomike mes Kosovës e Serbisë, dhe ndihma për zgjidhjen e një konflikti dekadash të gjatë në Europën Lindore”.

Më poshtë postimi i plotë i saj. 

Comment here