Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Emrat e politikanëve serbë që marrin pjesë në takimin e 4 shtatorit, në SHBA

Katër politikanë do ta përfaqësojnë Serbinë në takimin e 4 shtatorit në Uashington, konkretisht në Shtëpinë e Bardhë.


Gazeta e njohur, “Danas” ka treguar emrat që ta përfaqësojnë Beogradin zyrtar në këtë takim, i cili do të jetë më shumë i karakterit ekonomik,

Prijës i grupit padyshim se do të jetë presidenti, Aleksandër Vuçiq.

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq.

Ministri i Financave, Sinisha Mali.

Kryetari i Dhomës së Tregtisë, Marko Cadezh.

Ndryshe, në Shtëpinë e Bardhë nga Kosova do të jenë; kryeministri Avdullah Hoti, zv. kryeministrat Driton Selmanaj dhe Albulena Balaj, ministrat Selim Selimi, Arban Abrashi, Meliza Haradinaj-Stublla si dhe shefja e kabinetit Ardita Dushi.

Comment here