Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ende s’i kanë siguruar nënshkrimet për mocion, por në VV thonë se po bëhen gati për zgjedhje

Ani pse ende nuk i kanë siguruar 40 nënshkrimet që ju duhet për të thirrur seancë për mocionin, partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, thotë se është duke u përgatitur për zgjedhje të reja.

Në një njoftim nga ky subjekt të publikuar në faqen e tyre në Facebook, nga LVV thonë se sot kreu i partisë, Albin Kurti dhe ish’ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca janë takuar sot me Përfaqësuesin Special të Norvegjisë për Ballkan, Arne Sannes Bjørnstad, dhe ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grøndahl.

Nga LVV kanë deklaruar se kanë diskutuar për situatën me pandeminë si dhe rrezikun e përkeqësimit të kësaj situate.

Sipas tyre, ddër çështjet e trajtuara ishte edhe situata gjeopolitike në Ballkan e më gjerë, dialogu me Serbinë dhe katër lëndët e adresuara nga LVV në Gjykatën Kushtetuese për të cilat po priten vendimet.

Partia e Albin Kurtit ka deklaruar gjithashtu se janë duke bërë përgatitje për zgjedhje të reja në vend.

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, z. Albin Kurti, ish ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca,…

Posted by Lëvizja VETËVENDOSJE! on Monday, 14 September 2020

Comment here