Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Gjykata Speciale dërgon ftesë të re: Bëhet fjalë për këtë ish-ushtar të UÇK’së

I ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është Ziadin Hoxha, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK’së)


Lajmin për ftesën e radhës nga Gjykata Speciale e ka bërë të ditur kryetari i OVL të UÇK’së, Hysni Gucati.

Ai me anë të një postimi në Facebook, njoftoi se Ziadin Hoxha ish-ushtar i UÇK’së, është i ftuari i radhë nga Gjykata Speciale.

“Sapo mora lajmin që i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Ziadin Hoxha, një ish-luftëtar i zoti i UÇK-së, Ziadini si gjithë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të dalë i pafajshëm dhe faqebardhë”, ka shkruar Gucati në Facebook.

Më poshtë postimi i plotë i tij në Facebook

Sapo mora lajmin që i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Ziadin…

Posted by Hysni Gucati on Monday, August 24, 2020

Comment here