Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Grenell kritikon mediat amerikane që s’raportuan për marrëveshjet e Kosovës dhe Serbisë

Emisari Special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, ka kritikuar mediat amerikane që nuk kanë raportuar për marrëveshjet ekonomike që Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar dje me SHBA-të.

“Me të vërtetë nuk mund të gjej asnjë media të vetme amerikane që ka raportuar për përmbajtjen e marrëveshjes historike Serbi-Kosovë. Prandaj, lexojeni opinionin tim mbi atë çka janë dakorduar këto dy shtete. Falemnderit Donald Trump”. ka shkruar ai, njofton Klan Kosova

Comment here