Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Grenell reagon ashpër: Albin Kurti është kundër Amerikës, ishte edhe kundër Obama’s dhe Bushit

Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka reaguar ashpër ndaj liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti.


Grenell ka shkruar se një gjë është e sigurt, se Albin Kurti është kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai ka shkruar në Twitter se Kurti ishte edhe kundër dy presidentëve dikur të SHBA’ve, Barack Obama dhe George W.

Kjo deklaratë e Grenellit vjen pasi Kurti tha se porsa të vjen në Qeveri nuk do ta respektojë marrëveshjen e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë.

Një gjë është e sigurt, gjithmonë mund të llogarisni që Albin Kurti të jetë kundër Shteteve të Bashkuara. Ai ishte kundër ideve të Obama’s, si dhe ato të Bushit. Simbolizmi nuk paguan qiranë; vendet e punës e bëjnë“, ka shkruar Grenell në Twitter

Comment here