Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Haradinaj – Stublla uron Ditën e Pavarsisë popullit të Afganistanit

Ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Republikës Islamike të Afganistanit me rastin e Ditës së Pavarësisë,.


Ajo ka shprehur urime të përzemërta për popullin dhe institucionet e këtij shteti me rastin e 101-vjetorit të pavarësisë, ministrja Haradinaj – Stublla tha se Prishtina zyrtare do të angazhohet për krijimin e marrëdhënieve bashkëpunuese me Republikën Islamike të Afganistanit.

Ndryshe, Afganistani ka njohur Kosovën shtet më 18 shkurt 2008

Comment here