Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Hoti jep lajmin e fundit lidhur me liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është takuar sot në Bruksel me presidentin e Parlamentit Evropian, David Sassoli


Detaje për takimin ka thënë kryeministri përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter.

Hoti ka shkruar se kreun e parlamentit evropian kanë diskutuar për situatën me pandeminë dhe menaxhimin e COVID 19.

Megjithatë, sipas kryeministrit theksi i bisedës ka qenë te procesi i liberalizimit të vizave.

Comment here