Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Hoti të hënën takohet me kryetarët e komunave, diskutohen tri tema

Kryeministri Avdullah Hoti i ka ftuar kryetarët e komunave për një takim të hënën në orën 11:00.

Hoti ka thënë se bashkë me zëvendëskryeministrin Goran Rakiq do të njoftojë mbi fondet që janë ndarë për komunat.

“Ftoj në këtë takim edhe ministrin e Arsimit dhe ministrin e Shëndetësisë. Do t’i kemi tri tema për diskutim”, ka thënë sot Hoti në mbledhjen e qeverisë.

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhje, ku janë shqyrtuar 16 pika të rendit të ditës. /

Comment here