Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ja çka pritet të ndodh sot në vendin tonë

Ngjarjet kryesore të ditës.

Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 8:30).

Lëvizja studentore për barazi STUDIM – KRITIKË – VEPRIM, mban aksion simbolik pranë Ministrisë së Shëndetësisë. (Ora 11:00).

Nënshkruhet marrëveshja në mes të Agjencisë Kosovare për Efiçiencë të Energjisë dhe Fondit Kosovar për Efiçiencë të Energjisë. Në takim do të jetë edhe ministri Blerim Kuçi. (Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit (ish-Toskana), kati 4, salla e takimeve, ora 13:30).

Organizohet promovimi i librit “Nga Gonxhe Bojaxhiu deri te Nënë Tereza, një sagë për jetën e shqiptarëve katolik të Shkupit”. (Te shtatorja e Nënë Terezës, Prishtinë, ora 14:00). /

Comment here