Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Joe Biden emërohet zyrtarisht kandidat për president të SHBA-së

Joe Biden është caktuar zyrtarisht kandidat presidencial i Partisë Demokratike gjatë kuvendit të kësaj partie.


Bidenin e kanë mbështetur dy ish-presidentë të SHBA-së, Bill Clinton dhe Jimmy Carter, si dhe ish-Sekretari i shtetit, republikani Colin Powell.

Ndërsa, Clintoni ka thënë se presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka sjellur “kaos” në Zyrën Ovale.

Biden ndodhet në epërsi në sondazhe në raport me Trumpin, në prag të zgjedhjeve presidenciale të nëntorit.

Comment here