Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Kosnett: SHBA është e përkushtuar ta ndihmojë Kosovën kundër COVID-19

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se ata janë të përkushtuar për ta ndihmuar vendin në ballafaqimin e me COVID-19.


Kosnett këto i deklaroi sot gjatë Forumi i Donatorëve për Rimëkëmbje Ekonomike.

“Në forumin e sotëm theksova se SHBA-ja është e përkushtuar ta ndihmojë Kosovën kundër COVID-19. Qeveria duhet të mobilizojë burimet e veta për ta menaxhuar krizën. Kontrolli i virusit është një parakusht për rimëkëmbjen ekonomike”

“Populli i Kosovës ka energji e zgjuarsi. Ato janë armët tuaja sekrete për ta luftuar COVID-19”, ka shkruar Kosnett në rrjetin social Twitter.

Comment here