Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Kosova të dielën regjistroi më së paku raste me coronavirus që nga 17 korrik

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka regjistruar 111 raste me COVID-19 të dielën.


Kjo shifër është më e ulëta që nga 17 korriku.

Por, ky numër i ulët i rasteve dje, krahasuar me ditëve të tjera është nën hijen e zezë të dhjetë vdekjeve të cilat janë regjistruar në njëzetekatërorëshin e fundit si pasojë e coronavirusit.

Më 27 korrik, Kosova kishte regjistruar 276 raste pozitiv brenda ditës për ta vendosur rekordin zi.

Në total numri i të infektuarve ka arritur në 12.448, ndërsa 467 kanë vdekur.

Comment here