Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Kurti takohet me përkrahësen e tij që kërkonte mos ta rrëzonin nga Qeveria

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është takuar me përkrahësen e tij, eurodeputeten gjermane Viola Von Cramon.


Kurti ka takuar gjermanen Cramon sot në Berlin, e cila është përkrahëse e tij dhe ishte bërë e zëshme gjatë rrëzimit të tij nga pushtetit ku kërkonte mos të ndodhte kjo.

Lajmin për takimin e ka publikuar vet Kurti në Facebook, ku ka shkruar se me ftesë të Cramonit ka zhvilluar bisedë me politikanë, diplomatë, zyrtarë dhe ekspertë gjermanë.

Ai po ashtu ka thënë se ka vizituar selinë e SPD’së./

Të hënën isha në Berlin. Ditën e fillova me një mëngjes pune në Heinrich Böll Stiftung, me ftesën e raportueses për…

Posted by Albin Kurti on Tuesday, September 8, 2020

Comment here