Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ky do të jetë moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Në Kosovë në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, më të theksuara për gjatë relievit malor

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Indeksi UV do jetë në vlera të larta. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Comment here