Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ky do të jetë moti për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bëri të ditur se të dielën në Kosovë do të mbajë mot me diell, ku mëngjesi do të jetë relativisht i freskët.

Sipas Institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

IHMK njofton se do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s

Comment here