Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e martë

Të martën do të ketë mot kryesisht me vranësira në Kosovë. Pasdite në mbrëmje pritet rrebeshe shiu dhe bubullima 


Sipas Prishtina Weather, të martën në Kosovë moti do të jetë kryesisht me vranësira. Pasdite në mbrëmje me rrebeshe shiu dhe bubullima.

Rrebeshet nëpër lokalitete mund të jenë më intenzive, me mundësi për breshër

Temperaturat do të sillen nga 15 gradë Celsius deri në 25 gradë Celsius.

Era do të fryejë nga verilindja e lehtë dhe mesatare 5-10m/s.

Shtypja atmosferike do të luhatet përreth vlerave normale, e në fundjavë me tendencë rënie.

Comment here