Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti për sot parashikohet të jetë i kthjellët dhe me diell,ku temperatura maksimale do të jetë rreth 30 gradë ndërsa ajo minimale, rreth 11 gradë,


Sipas Prishtina Weather, në mëngjese moti pritet të jetë mot i  ftohtë, e gjatë ditës më ngrohtë,

Edhe ditëve të para të javës parashihet të mbajë mot kryesisht me diell, e nga dita e martë mund të ketë një ulje të lehtë të temperaturave maksimale.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 9C deri në 15C, ndërsa maksimalet nga 26C deri në 30C.
Të shtunën era do të fryejë nga verilindja e lehtë dhe mesatare 2-5m/s, e nga dita e diel nga jugu 1-6m/s.
Shtypja atmosferike do të zbres përreth vlerave normale, e gjatë javës së ardhshme sërish shënon rritje

Comment here