Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ky është personi që e propozoi Ramush Haradinajn për president

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka zbuluar detaje lidhur me atë se si ka shkuar deri te propozimi i Ramush Haradinajt kandidat për president.


Tahiri ka thënë në T7 se ishte nënkryetari i partisë, Ahmet Isufi ai që e ka dhënë propozimin për Haradinajn në takimin e Këshillit Drejtues të AAK’së.

“Ahmet Isufi e mori fjalën tha shiko kryetar krejt Kosova o ka flet për përfshirje të PDK’së e për presidentin, unë mendoj që Këshilli Drejtues duhet me ta dhanë ty mandatin me të votu për president. Ahmeti e ka ngrit si çështje, është mirë me fol me partner”, ka thënë ai.

Comment here