Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Lutfi Haziri dënon aktin e djegies së flamurit të Greqisë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka lavdëruar SC Gjilanin për përfaqësim dinjitoz në ndeshjen e mbrëmshme kundër Apoel Nicosia.

Njëkohësisht, Haziri ka dënuar aktin e djegies së flamurit të Greqisë, pas ndeshjes, nga disa individë.

“I uroj lojtarët e SC Gjilanit dhe udhëheqësinë e klubit për përfaqësim dinjitoz, të cilët na kanë bërë krenarë me lojë dhe disiplinë. I uroj suksese klubit në ndeshjet e ardhshme, vendore e ndërkombëtare. Njëkohësisht, e dënoj aktin e djegies së flamurit të Greqisë, pas ndeshjes nga disa individë”, ka thënë Haziri.

Comment here