Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Më 30 gusht, në Mal të Zi kërkohet që t’i votoni partitë shqiptare

Më 30 gusht pritet që në Malin e Zi të mbahen zgjedhjetp arlamentare, teksa kërkohet që t’ii votoni partitë shqiptare atje.


Tashmë në rrjete sociale kanë filluar të publikohen fotografi ku kërkohet që të votohen partitë shqiptare që kandidojnë atje.

Madje, ka nisur edhe një slogan “#votoshqip”

Ndryshe, gjatë ditës së sotme edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi kërkoi që të votohen partitë shqiptare në Malin e Zi.

“Shqiptarët në Mal të Zi duhet të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e së dielës. Ato përbëjnë një momentum tejet të rëndësishëm për vazhdimin e forcimit të orientimit euroatlantik të shtetit tonë mik. U bëj thirrje të gjithë bashkëkombësve tanë, që ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të zgjedhur dhe forcuar stabilitetin politik, paqen dhe sigurinë në tërë Ballkanin Perëndimor.”, ka thënë Thaçi

Comment here