Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Moti për ditën e diel në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


Vranësirat në orët e vona mund të sjellin reshje të izoluara shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh, kryesisht në disa zona qendrore dhe veriperëndimore të vendit.=2d174cd5e8ac4f679f7c8df67c42b2b7d18f241648cd49e683b099db41f9d87a

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-31 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s

Comment here