Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Moti sot në Kosovë: Rrebesh shiu dhe bubullima

Me mot të ndryshueshëm nisi java e fundit e gushtit.


Moti që do të mbizotërojë në vendin tonë gjatë ditës së sotme nuk do të jetë i qëndrueshëm. Mëngjesi i sotëm u përfshi nga reshjet e shiuu.

Vranësira, reshje shiu e bubullima do të ketë gjatë tërë ditës. Rrebeshet nëpër lokalitete mund të jenë më intenzive, me mundësi për breshër

Por nga dita e mërkurë pritet përmirësim. do të depërtojnë masa kryesisht stabile dhe të thata anticiklonike.

Ndërsa nga e enjtja në tërë rajonin tonë na pret mot kryesisht me diell dhe me ngritje progresive të temperaturave. Temperaturat maksimale përsëri pritet ta kapin dhe tejkalojnë shifrën 30 gradë Celsius.

Comment here