Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Moti sot

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell, kështu ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.


IHMK përmes një postimi në Facebook njoftoi se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga verilindja e lehtë deri mesatare. Sa i përket reshjeve, në bazë të parashikimeve sinoptike nuk parashihet të kemi fare në gjysmën e parë të shtatorit, ndërsa gjysma e dytë e shtatorit, kryesisht dekada e tretë e muajit parasheh ndryshim të kushteve meteorologjike. Ka tendenca të ketë ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme”, thuhet në njoftimin e tyre.

Comment here