Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Ndaloi veturën në hapësirën e krijuar për biçikleta, gjobitet nga policia

Në shumë lagje të Prishtinës është duke u investuar në hapësira të veçanta për biçiklistë.


Por pavarësisht kësaj, shumë shoferë po e keqpërdorin këtë anë, duke i parkuar veturat e tyre vend e pavend.

Një gjë e tillë ndodhi sot në lagjen Dardania, në afërsi të KEK-ut, ku një veturë ishte parkuar në hapësirën e rezervuar për biçiklistë.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka publikuar një fotografi, ku edhe shihet një zyrtarë policor i cili i shqipton gjobën për këtë shkelje.

🚴🏽‍♂️🚴🏽🚴🏾‍♀️🚔🚔🚔NO pasaran!#prishtina

Posted by Shpend A. Ahmeti on Thursday, September 10, 2020

Comment here