Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

New Born me pamje të re, i jep madhështi kryeqytetit

Sonte obelisku “New Born” që është i vendosur para Pallatit të Rinisë në Prishtinë ka marrë një pamje tjetër.


Për disa muaj me radhë, në këtë pjesë mjaftë të frektuentuar po bëheshin punime për ta rregullar bazamentin e këtij obelisku që simbolizon pavarësinë e Kosovës.

Është kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ai që ka publikuar një fotografi ne Facebook, ku tregon se punimet kanë përfunduar dhe New Born është ndriçuar e po duket madhështor me pamjen e re.

Comment here