Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Nis takimi i Hotit me Risin dhe Ramosajn

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit Avdullah Hoti, komandantit të KFOR-it, Michele Risi dhe kryetarit të Deçanit, Bashkim Ramosaj.


Ky takim vjen pas një që ndodhi në Prishtinë e që si qëllim ka ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë por që një gjë e tillë po kundërshtohet nga Manastiri i Deçanit.

Pas kësaj vizite në këtë komunë, kryeministri Hoti do të qëndrojë edhe në Manastirin e Deçanit.

Comment here