Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Nis takimi ku do të vendoset fati i koalicionit

Ka nisur takimi në mes liderëve të partive të koalicionit. Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës tashmë kanë arritur Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i NISMA Socialdemokrate.
Në takim do të marrë pjesë edhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa.


Në këtë takim pritet që kryeministri Hoti t’i informojë partnerët qeverisës për zhvillimet në procesin e dialogut dhe pritjet për takimin e Washingtonit, si dhe për çështje të tjera në funksion të realizimit të programit qeverisës

Ai dhe bashkën torët e tij nuk i respektuan vendimet e qeverise dhe IKSHPK-sw sepse hynë pa maska.

Comment here