Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Pacolli: Unë që 13 vjet flas për marrëveshje ekonomike

Kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli thotë se 13 vite më parë ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të lidhin marrëveshje ekonomike.


Pacolli në Facebook ka shkruar se fakti që takimi po zhvillohet në Uashington është pozitiv.

“.Kosova kurrë nuk ka humbur në përfshirjen e SHBA-ve, të cilët janë edhe aleati ynë kryesor. Nëse krahasojmë administratën Trump me administratën e mëparshme, fokusi për Kosovën është në nivelin më të lartë këtë herë. I uroj delegacionit të Kosovës suksese dhe një të ardhme sa më të mirë për Kosovën dhe për stabilitetin në Ballkan”, ka thënë kreu i AKR’së.

Comment here