Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

“Prishtina Weather” parashikon mot të nxehtë në këtë fundjavë, ndërsa nga java e ardhshme pritet të jetë më freskët dhe me mundësi për reshje lokale shiu.

Në ditët e para të muajit shtator priten reshje të dobëta lokale shiu.

Datat:

29.08 – Nxehtë, kryesisht me diell, rreth viseve malore ditën vransira lokale.

30.08 – Kthjellët, me diell dhe shumë nxehtë.

31.08 – Shumë nxehtë, kthjellët dhe me diell.

1.09 – Pjesërisht vranët, me mundësi për reshje të dobëta lokale shiu.

2.09 – Më freskët, pjesërisht vranët. Mundësi për reshje të dobëta lokale shiu.


Comment here