Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Raka: Kur realizohen pak testime, numri i të infektuarve shumëzohet me 5-10

Lul Raka, ka folur së fundmi për  çështjen e testimeve të koronavirusit në vend


Mikrobiologu Raka tha se kur realizohen pak teste për Covid-19, atëherë numri i të infektuarve shumëzohet me 5-10.

Ndër të tjera ai ka folur edhe për testet serologjike që realizohen në Kosovë.

Sipas tij, ky test s’mund të jetë tregues i vërtetë i shkallës së infektimit.

“Pjesa më e madhe që kanë shkuar kanë dyshuar për infeksione”, ka thënë ai

Comment here