Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Rreth 70 mijë kosovarë ishin në Shqipëri në 5 ditët e fundit

Kolona të gjata po krijohen çdo ditë e më shumë në pikën kufitare në Morinë.

Sipas të dhënave zyrtare të përpunuara nga pika kufitare e Morinës vetëm në këtë pikë gjatë pesë ditëve të fundit kanë kaluar rreth 70 mijë shtetas kosovarë.

Ndërkohë edhe këtë të mërkurë ka pasur fluks të madh, ku kanë hyrë rreth 10 mijë kosovarë.

Comment here