Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Selmanaj: Nuk përjashtohet mundësia që presidenti i ri të vjen nga PDK-ja

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj , ka thënë se nuk përjashtohet mundësia që presidenti i ardhshëm të vjen nga Partia Demokratike e Kosovës.


“Nuk përjashtohet mundësia që presidenti të vjen nga PDK-ja”, është shprehur Selmanaj.

Tutje, ai tha se kjo çështje nuk është duke u trajtuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

“Në politikë janë të gjitha opsionet e mundshme, megjithatë LDK’ja nuk po e trajton këtë cështje aktualisht”, ka thënë Selmanaj në emisionin Pressing të T7.

“E nëse nuk arrijmë ta zgjedhim presidentin, do të shkojmë në zgjedhje”, shtoi Selmanaj.

Comment here