Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Talat Xhaferi rizgjidhet kryetar i parlamentin të Republikës së Maqedonisë Veriore

Me 62 vota “pro” të mazhorancës së re, Talat Xhaferi u rizgjodh kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.


Pro votuan deputetët e koalicionit “Mundemi”, deputetët e BDI-së dhe një votë e PDSH-së, derisa kundër ishin deputetët e VMRO-DPMNE-së. Deputetët e koalicionit ASH-Alternativa, braktisën sallën në momentin e votimit.

Comment here