Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Tjetër ndihmë nga SHBA për Kosovën: Dhurohen maska e mjete të tjera mbrojtëse për nxënësit dhe mësuesit

Ambasada e SHBA’së në Kosovë ka shpërndarë mjete mbrojtëse kundër koronavirusit për nxënësit dhe mësuesit e shkollës fillore “Naim Frashëri”


Lajmi është bërë i ditur nga ambasada përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook.

Në këtë shkrim, ndër të tjera bëhet thirrje që qytetarët t’i pastrojnë duart, të vendosin maska dhe të mbajnë distancën.

Njoftimi i plotë i Ambasadës:

Gjatë së premtes Ambasada e SHBA’së ka shpërndarë maska mbrojtëse dhe faculeta për nxënësit dhe mësuesit në shkollën “naim Frashëri. Vendosni maskat, pastroni duart, mbani distancën. Bashkë mund ta mposhtim Covid-19./

On Friday the U.S. Embassy delivered protective masks, wipes, and other school supplies to students and teachers at the…

Posted by U.S. Embassy Pristina, Kosovo on Tuesday, September 1, 2020

Comment here