Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Trump i dhuron Kosovës Çelësin e Shtëpisë së Bardhë

Presidentit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dhuruar Kosovës Çelësin e Shtëpisë së Bardhë.

Kështu ka bërë të ditur, shefja e stafit të kryeministrit Avdullah Hoti, Ardita Dushi.

”Çelësi i Shtëpisë së Bardhë, dhurata e Presidentit Trump”, ka shkruar Dushi.

Të premten e 4 shtatorit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësimin e presidentit Amerikan, Donald Trump, kanë nënshkruar marrëveshjen ekonomike. 

Comment here