Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Vazhdojnë ndihmat e SHBA’së për Kosovën: Kësaj radhe ofrohen mjete mbrojëse për policinë

Ambasada e SHBA’së në Kosovë ka dhuruar sot mjete mbrojtëse personale për Policinë e Kosovës, teksa vendi po përballet me pandeminë


Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada përmes një postimi në rrjeitn social Facebook, ku thuhet se policia po siguron popullin e Kosovës.

Ndihmat siç bëhet e ditur, janë ndarë nga Departamenti për Mbrojtje.

Shkrimi i plotë:

Ambasada amerikane ka dhuruar si donacion pajisje personale mbrojtëse Policisë së Kosovës. Këto pajisje do mbrojnë Policinë e Kosovës në detyrat e tyre esenciale derisa ata kujdesen për sigurinë e qytetarëve të Kosovës. Këto pajisje janë të mundësuara nga #EUCOM përmes Departamentit të Mbrojtjes dhe Programit Ndërkombëtar të Ndihmës për Trajnimin Hetues Kriminalistik

The U.S. Embassy donated additional personal protective equipment to the Kosovo Police. This equipment will protect KP…

Posted by U.S. Embassy Pristina, Kosovo on Wednesday, August 26, 2020

Comment here