Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Vjosa Osmani flet për nënën e saj infermiere: Po rrezikojnë veten për neve

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka ndarë një fotografi të nënës së saj, e cila me profesion duket të jetë mjeke


Osmani ka shkruar se nëna e saj  63-vjeçare, është në vijën e frontit në luftë për shëndetin tonë, bashkë me mijëra infermierë e punonjës kundër COVID-19.

“Mami, 63-vjeçare, në vijën e frontit në luftë për shëndetin tonë, bashkë me mijëra infermierë, mjekë e punonjës shëndetësorë, të cilët rrezikojnë veten për ne”, ka shkruar Osmani

Vjosa Osmani, gjithashtu ka bërë thirrje  te të gjithë qytetarët për respektimin e masave, duke thënë se në këtë betejë duhet të jemi bashkë me punonjësit shëndetësorë.

Mami im, 63 vjeqare, në vijën e frontit në luftë për shëndetin tonë, bashkë me mijëra infermierë, mjekë e punonjës…

Posted by Vjosa R. Osmani on Tuesday, August 18, 2020

Comment here