Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Vucic: Çdo mëngjes e lexoj shtypin shqiptar, nuk i kuptoj çka duan në takimin e Washingtonit

Aleksandër Vucic ka thënë se ‘është e mundur të shtyhet data e takimit në Uashington por vetëm për disa ditë”.


“Ka disa iniciativa për ta shtyrë takimin. Unë do të jap një përgjigje. Nuk besoj se do të jetë e lehtë. Por mund t’ju garantoj që unë do të luftoj për interesin e Serbisë dhe ëndrra për Kosovë të pavarur nuk do të ndodhë”, ka thënë ai, shkruan B92, përcjell Periskopi.

Ai ka thënë se ‘çdo mëngjes pranon shtypin në shqip dhe se nuk e kupton se cka po kërkojnë shqiptarët

“Në këtë mënyrë, nuk mund të garantoj se temat në Washington do të jenë vetëm ekonomike”, ka thënë ai.

Comment here