Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

VV-ja, përmes karikaturës, thotë se Vuçiq po e dirigjon kryeministrin Hoti

Vetvëvendosje thotë se Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq po e dirigjon kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin.


Vetëvendosje me anë të një postimi të bërë në Facebook ka thënë se kryeministri Hoti është duke u dirigjuar nga Aleksander Vuçiq, shkruan Reporteri.nethttps://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=5563-1&gjid=92557778&v=2.1&guid=d62e3caf877440b79a6a09fe08856816de53a9fdd0224dbd87b06a29f671eb0a

Në postimin e bërë VV-ja ka publikuar edhe një karikatur ku mund të shihen Avdullah Hoti, Aleksander Vuçiq si dhe Vladimir Putin.

Ky është postimi i plotë nga VV-JA:

Kjo qeveri ilegale filloi ashtu siç deshi Serbia, me kushtet e saj. Ju kërkua heqja reciprocitetit, qeveria koti e realizoi. Ju kërkua ndalimi i anëtarësimeve në organizmat ndërkombëtar, edhe ajo u realizua. Kjo qeverisje është tmerrësisht e varur nga Lista serbe teksa pranon urdhërat e Serbisë.

Kosova është dhe duhet të sillet si Republikë dhe si shtet i barabartë me vendet e tjera.

Kjo qeveri ilegale filloi ashtu siç deshi Serbia, me kushtet e saj. Ju kërkua heqja reciprocitetit, qeveria koti e…

Posted by Lëvizja VETËVENDOSJE! on Tuesday, August 18, 2020

Comment here